Jak czyścić nasze ubrania

Sposób czyszczenia i pielęgnacji naszych ubrań oznaczamy na etykietach. Korzystamy wyłącznie z ekologicznych papierowych metek-etykiet, które dołączone do każdego naszego produktu. Jeżeli zgubiłaś etykietę z informacjami dotyczącymi sposobu czyszczenia i pielęgnacji, napisz do mnie:

- info@zamani.com.pl
- lub wejdż na  stronę www.zamani.com.pl i wybierz produkt, który kupiłaś, znajdziesz tam szczegółowe informacje dot. sposobu czyszczenia i pielęgnacji.


1. KOSZULE BAWEŁNIANE

JAK CZYŚCIĆ?

- Czyszczenie chemiczne na sucho bez użycia rozpuszczalników
- Prasować w temperaturze 110°C
- Nie mozna wybielać i chlorować
- Suszyć w niskiej temperaturze
- Pranie w temperaturze 30°C

JAK PRAĆ BIAŁE KOSZULE

Po pierwsze, pranie białych koszul powinno odbywać się przy użyciu detergentu do białych rzeczy, a po drugie – wyłącznie z białymi tkaninami. Należy tę zasadę potraktować bardzo poważnie. Łączenie białych koszul z ubraniami w innych jasnych kolorach, np. z T-shirtem z nadrukiem, beżowym topem czy koszulami w delikatnych odcieniach (w tym różowym czy błękitnym), nie jest zalecane. Po jednym czy dwóch praniach może nie zauważysz olbrzymiej różnicy, ale gdy taka praktyka będzie stosowana częściej, biel najprawdopodobniej poszarzeje lub nabierze innego odcienia.

Pierz w pralce, najlepiej w specjalnym programie do prania koszul, to dodatkowa ochrona przed zniszczeniem i zagnieceniami. Pierz w temperaturze 30°C. Odwracanie koszul na lewą stronę to kolejny trik, który zabezpieczy je przed utratą koloru, przetarciami, powyciąganymi szwami i rozciągnięciem materiału.

Proces właściwej pielęgnacji to także suszenie i prasowanie, by koszula służyła Ci jak najdłużej, nie susz jej na suszarce, ale na wieszaku z szerokimi ramionami. Wcześniej możesz delikatnie ją strzepnąć szybkim, przywracającym formę ruchem. Prasowanie w niskich temperaturach zapobiega spalaniu włókien. Ubrania bawełniane należy prasować na odpowiednim programie przeznaczonym do prasowania bawełny lub w 110°C.


2. KOSZULE JEDWABNE | SUKIENKI JEDWABNE

JAK CZYŚCIĆ?
Jedwabne ubrania są bardzo wymagające, dlatego pamiętaj, aby:
- Czyścić chemicznie z wyższą ostrożnością
- Prasować na lewej stronie w temperaturze 110°C
- Nie można wybielać i chlorować
- Nie suszyć na słońcu
- Nie suszyć w suszarce bębnowej
- Nie pryskać jedwabiu bezpośrednio perfumami


3. WEŁNIANE GARNITURY | SUKIENKI
KOMBINEZONY | SZORTY

JAK CZYŚCIĆ? 

- Czyszczenie chemiczne z wyższą ostrożnością
- Prasować w temperaturze 110°C
- Nie można wybielać i chlorować
- Nie suszyć w suszarce bębnowej


3. WISKOZOWE SUKIENKI

JAK CZYŚCIĆ? 

- Pranie delikatne w temperaturze 30°C
- Czyszczenie chemiczne na sucho z wyższą ostrożnością
- Prasować w temperaturze 110°C
- Nie można wybielać i chlorować
- Nie suszyć w suszarce


3. ODZIEŻ SKÓRZANĄ

Zabrudzenia na skórze najczęściej powstają w wyniku codziennego użytkowania odzieży i pojawiają się zwykle na kołnierzu oraz mankietach. W zależności od rodzaju skóry, można zastosować różne sposoby jej czyszczenia. Najbezpieczniejsze jest oddanie kurtki do pralni, gdzie zostanie poddana profesjonalnym metodom usuwania plam.